Pierwsza podróż samolotem Koszmarnego Karolka.

19 września 2019

Któż z nas jako dziecko nie marzył, by wzbić się w przestworza i przelecieć Antlantyk lub zwiedzić odległe kraje? Rozpoznawalny na całym świecie Koszmarny Karolek, ma ku temu niezłą okazję! W jubileuszowym, setnym wydaniu jego przygód, pt. ”Koszmarny Karolek i odlot z polotem”, której autorką jest znana i uwielbiana Francesca Simon, nasz bohater będzie miał okazję polecieć prawdziwym samolotem. Jak to się zacznie, a jak zakończy… to już zupełnie niewiarygodna historia.

Niezwykła popularność serii.

Książki z serii ”Koszmarny Karolek” skradły serca milionom dzieci i dorosłych na całym świecie. Niezwykle zabawne, pisane prostym i zrozumiałym dla najmłodszych językiem, każdego dnia przyciągają do swoich stron kolejnych wielbicieli w każdym wieku. Nic zatem dziwnego, że autorka, Francesca Simon, zdecydowała się napisać kolejną z przygód Karolka. Tym razem „Koszmarny Karolek i odlot z polotem” opowiada historię lotu młodego bohatera, w czasie którego doświadcza on nie tylko ogromnych wrażeń, ale też doznaje rozczarowań dotyczących tego, co w samolocie jeść można, a czego nie oraz wielu innych, niekiedy prześmiesznych dla czytelnika zdarzeń.

Warto przypomnieć, że seria ”Koszmarny Karolek” jest serią ukazującą się od 1993 roku (w Polsce premiera pierwszej książki miała miejsce rok później, w 1994). Znaczy to, że od przeszło dwudziestu lat zrzesza szerokie grono wielbicieli, a sympatia do młodego bohatera przekazywana jest już w zasadzie z pokolenia na pokolenie. Nie ma w tym nic zaskakującego, bowiem charakter postaci prowadzonej przez Francescę Simon, przejawia dokładnie te cechy, które każde dziecko jest w stanie dobrze zrozumieć. Dzięki temu książki rozbudzają w dzieciach nie tylko pasję czytania, ale i chęć do samodoskonalenia i rozwoju.

Odrobina koszmaru w każdym z nas.

Jubileuszowe, setne wydanie opowiadań o Koszmarnym Karolku sprawia, że czytelnicy sięgają po nie jeszcze chętniej i z jeszcze większym zainteresowaniem niż zwykle. Zwłaszcza najmłodsi, którzy nie mogli się wprost doczekać kolejnej przygody, z pewnością będą usatysfakcjonowani. Opowieść o pierwszym locie i wrażeniach z niego płynących dotyczy jednak nie tylko dzieci, ale i dorosłych, którzy w swoim życiu z pewnością nie raz mogli utożsamić się z postacią Karolka.

Tym samym książka staje się pozycją uniwersalną zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dojrzałych już czytelników. Wspólne wieczory przy opowieści ”Koszmarny Karolek i odlot z polotem”, upłyną więc nie tylko w atmosferze wyciągania wniosków i nauki, płynących z treści książki, ale przede wszystkim w atmosferze rodzinnej, doskonałej zabawy.

 

Tagi
Kategoria Książki #zapowiedzi